ערב יווני עם שגריר יוון בישראל

סוף סוף חזרנו ל"נורמליות "
השף אבשלום אטיאס בהחלט קיבל השראה מהגסטרונומיה היוונית

לחזור לנורמליות לאחר התקופה המוזרה ביותר בה אנו מנסים לחזור לשגרה הקבועה שלנו: להיפגש, לחגוג וליהנות מהחיים תחת כללים ומגבלות חדשים.

בשיתוף עם כבודו פאניאוטיס סאריס, שגריר יוון בישראל, שלחנו הזמנה לחברינו ולצוות השגרירות לערב שנהנה מתרבות המטבח היווני.

האירוע התקיים באבשה (www.avsha.co.il) בפארק התעשייה עמק חפר. עם ההגעה נבדק החום של כולם, הונפקו מסכות וכפפות. כאשר ישבנו באוויר הצח תוך התבוננות בריחוק חברתי נשמרו כללי הידידות של המסדר. עם נגינה של מוזיקה יוונית, נהנו מאוכל טוב ויין טוב. האורחים הצטרפו לריקודים יוונים.

שמחנו לקבל את פני האורחים רבים המכובדים במיוחד, כולל ארבעת הספונסרים הנדיבים ביותר שלנו. כמו גם כבוד השגריר, היה תענוג רב לברך את קונסטנטינוס (קוסטיס) דסקאלופולוס, ראש המשרד לדיפלומטיה כלכלית בשגרירות יוון.

במהלך הקבלה צוות העוברים הסתובב עם מתאבנים יווניויים מסורתיים טעימים והציע טעימה מיינות של יקב רוסאס, כמו גם שמן זית כתית מעולה וזיתים.

לאחר שהתיישבנו לארוחת הערב הודענו הוד מעלת השגריר ואני באופן רשמי. אדם מונטיפיורי, יינולוג ידוע ועיתונאי ג'רוזלם פוסט, סיפר על יינות יווניים ואחריו הרצאה קצרה על גסטרונומיה יוונית מאת מנחם טיאנו, Bailli Délégué Honoraire ואזרח יוון לשעבר.

השף אבשלום אטיאס בהחלט קיבל השראה מהגסטרונומיה היוונית ליצור מנות אותנטיות. הכל הוכן במטבח חיצוני, כאשר בכל שולחן היה מלצר משלו המאפשר הגשת אוכל ויין בנפרד.

תַפרִיט

קרם ים צלוי
איולי לימון, עגבנייה, מצע עשבי תיבול ירוקים
יין אלפא אחוזה מלגוזיה

סובלקי עוף, סובלקי אנטריקוט
פלפלים על הגריל

קבב ביתי בסגנון יווני
צלעת טלה על הגריל, שמן זית, רוזמרין, אורגנו
בליווי מבחר סלטים
יין אלפא ן אקסיה (50% שינומאברו / 50% סירה)

קינוחים
מאפה גבינות, בסגנון כשר עם דבש

לוקומדות בטעם קינמון (סופגניות יווניות) בדבש

גלידת יוגורט קימאקי בסגנון כשר
סירופ פירות יער ושקד
בטעם ליקר מסטיהא יווני

יין קינוח סאמוס גרנד קרו

לאחר שהציע את הזיווגים הטובים ביותר, השגרירות תרמה את היינות, האוזו והמוצרים היוונים החיוניים. רבים הוטסו בשעות הבוקר המוקדמות: יין; דג טרי; שמן זית; זיתים ומרכיבי מפתח אחרים. וואו!

הערכה רבה ניתנה כאשר הודענו בעזרתם ובמאמציהם של קוסטיס וצוותו שהמאמץ החריג שלהם גרם לאירוע זה לקרות! בסופו של דבר הצלחנו להיפרד מערב כל כך מצוין והכרזנו ש'שום וירוס לא ינצח אותנו '!

תמי לנצוט ליבוביץ - נשיאה


HEB / ENG