אירוע בבית שגרירת צרפת בישראל

מידי שנה מקיים המסדר הישראלי אירוע בשגרירות. השנה התקיימה ארוחת הערב החגיגית בבית שגרירת צרפת, הוד מעלתה הלן לה גל, ובעלה.

בית השגרירה ממוקם על רכס גבוה המשקיף על חופי הים התיכון של ישראל, הינו וילה אלגנטית בצבע קרם עם עיצוב מודרניסטי ייחודי. המבנה הוקם בשנת 1935 על ידי האדריכל יצחק רפפורט בשכונת יפו בגבעת עליה. הוא הפך למגורי שגריר צרפת ב-1949. הוד מעלתה הלן לה גל מתגוררת שם מאז שמונתה לשגרירה בשנת 2016.

הנוף של הים התיכון הנשקף מן המרפסת הוסיף להנאת השמפניה, מתאבנים חדשניים ומבחר הגבינות בקבלת הפנים. הצלילים היפים של פסנתר ששיחקו ברקע נועדו לשלמות.

נשיאת המסדר בישראל הגברת תמי לנצט ליבוביץ הודתה לשגרירה על פתיחת ביתה. במהלך דבריה סיפרה תמי גם את הקשר ההיסטורי והעכשווי בין מסדר אבירי הגריל לצרפת.

ארוחת הערב המדהימה בגן היפה של השגרירה המלווה ביינות צרפתיים נפלאים נוצרה על ידי השף השגרירה דן בוקר ואחד מחברינו, השף המוכר אייל לביא. שני השפים הכינו "ארוחת ערב ארבע ידיים" כפי שכינו זאת, משום שכל המאכלים עוצבו והוכנו על ידי שניהם יחד.

פואה גרא היה המתנע עם היין  Gentil du Pfaff מן המערות של ויגרונס בפפנהיים, אלזס. אחריו היה דג "וולינגטון" בשותפות עם היין Caprice Rosé שנעשו על ידי Les Maîtres Vignerons דה סן טרופז בפרובאנס.

גרניט דובדבן הוכיח להיות רענון מושלם להכין את בלוטות הטעם שלנו למנה עיקרית של קונפיט של אווז טעים להפליא, בליווי Chapoutier Vacqueyras 2016.

ארוחת ערב משובחת אינה שלמה בלי קינוח גדול ועל האירוע שלנו זה היה קלפוטי דובדבנים.

מלבד האוכל והיין הטעים, מזג האוויר היה איתנו ועשה את הערב כולו להצלחה גדולה.


HEB / ENG