מחווה לארוחת ערב של הגנרל אלנבי בשנת 1918

השקנו את סדרת האירועים החורפית שלנו עם ארוחת ערב רשמית מיוחדת במיקום היסטורי ייחודי, מלון דריסקו (לשעבר ירושלים). המלון היוקרתי הראשון אי פעם משנת 1870 מחוץ לשערי יפו העתיקה, אותו ניהל על ידי האחים דריסקו, ג`רג וג`ון. ממסד המקיים סיפור היסטורי של תרבות, יזמות ומסירות.

לימים הפך המלון למטה משרד החינוך של המנדט הבריטי. רדום מאז שנות החמישים ועשור של שיפוצים מדוקדקים הפך את הפלא האדריכלי הקלאסי למלון עם מורשת ויוקרה של חמישה כוכבים המתאימה לנוסע המודרני. המלון נמנה עם קבוצת Leading Hotels of the World.

השף תומר טל המציא עבורנו תפריט מיוחד המבוסס על תפריט משנת 1918 שנמצא במקרה בכספת המלון במהלך השיפוץ.

תפריט זה נוצר במקור לציון יום השנה הראשון לכיבוש יפו על ידי הגנרל אדמונד אלנבי וחייליו מהטורקים ובני בריתם הגרמנים. השף טל שיחזר את התפריט הישן כך שיתאים לנו והתאים אותו לסטנדרטים והחזון של המסדר.

השפה הקולינרית של השף תומר טל היא מיזוג של עולם ישן עם טכניקות מודרניות כמו עישון, צלייה, כבישה וניצול עשבים מקומיים ועונתיים. הוא מתאר את הסגנון שלו כישראלי מודרני, שילוב של ישן וחדש, ממש כמו המלון והסיפור שמאחוריו.

לדבריו: "עבודה כה קרובה לים התיכון היא באמת השראה בלתי פוסקת. הים הוא ספק ההפתעות בכל בוקר. לתפוס את היום הוא לא אותו דבר ולהיות יצירתי זה חלק ממה שאני אוהב בעבודתי. אני אוהב צלחות נקיות, אוהב לתת לרכיבים היפים לזרוח ללא מניפולציות".

התארחנו במסעדת העילית של המלון,  ג`רג וג`ון. השף תומר טל יחד עם אבי זק, מבעלי המשותף של המלון, קיבלו אותנו קבלת פנים חמה ומרתקת עם חזון קולינרי אקסטרווגנטי שנעשה במיוחד עבור המסדר הישראלי.

נ.ב. בזמן כתיבת שורות אלו, למדנו ש ג`רג וג`ון קיבלו ציון של 93 לשנת 2020 ב"לה ליסט", מבחר המסעדות העולמי היוקרתי המבוסס על אוסף של מאות ספרי הדרכה ומיליוני ביקורות מקוונות, ובכך הפך אותו מספר שתיים בדירוגי האוכל המיוחד לישראל.

תמי לנצוט ליבוביץ - נשיאה


HEB / ENG