כניסת חבריםשכחתי סיסמה

La Chaîne des Rôtisseurs d'Israël - מסדר אבירי הגריל ישראל
אודות המסדר
מסדר אבירי הגריל הינו הארגון הגסטרונומי האיכותי והגדול בעולם.
המסדר הינו גוף של אחווה בינלאומי, המקדש שילוב חברים מקצועיים מעולם הקולינריה והאירוח, יחד עם חברים חובבי קולינריה עילית שאינה מתפשרת על איכות ואשר מעריכים מטבח גורמה, יינות איכות וסעודות מרגשות בעלות תכנים.
מסדר אבירי הגריל הינו אגודה גסטרונומית בינלאומית שמטרתה לקבץ יחדיו מכל קצוות תבל את חבריה המקצועיים והחובבנים (שאינם מקצועיים) אשר הינם בעלי הערכה לאומנות הבישול למטבח, ליין, ולמסעדות גורמה. זוהי אחת האגודות הותיקות, היוקרתיות והמכובדות ביותר הדבקה ופועלת בנחישות לקידום אומנות הבישול, ולשימור האחווה ומנעמי המטבח.
כיום למסדר תפוצה כלל עולמית המונה ,תשעים אלף חברים המתגוררים ביותר משמונים וארבע מדינות. 25,600 מהם הינם חברים מקצועיים (שפים, בעלים ומנהלים של מסעדות ומלונות, ויינים), ו- 64,400 חברים חובבנים, שאינם מקצועיים. הרעיון הבסיסי הייחודי למסדר, המקבץ יחד את חבריו המקצועיים והחובבנים, מבחין בינו לבין אגודות גסטרונומיות אחרות.
מסדר אבירי הגריל מחויב ליצירת ומסירת ערכים לחבריו באמצעות פרוייקטים חדשים ויוזמות חדשות, שלפי תפיסתנו מוסיפים עוד נופח לחוויית האחווה. הודות לתמיכה המתמשכת של כל החברים, ניתן לקחת חלק, לשתף וליהנות מן היתרונות הייחודיים שבחברות במסדר, ברחבי העולם.
המפקדה הבינלאומית של המסדר ממוקמת בפאריס. כאן מרוכזות מערכות הניהול, התיאום והאדמיניסטרציה של כל הפעילויות הבינלאומיות של המסדר, הכוללות את שירותי החברות, יחסי הציבור והמשאבים התקשורתיים והשיווקיים. המפקדה הבינלאומית היא המגדירה את המדיניות, התוכנית ומסגרת הפעילות של הארגון כולו.
כיום, מסדר אבירי הגריל עדין מתבסס על המסורות והמנהגים של האחווה הצרפתית העתיקה (Confrérie), אלא שכיום הדבר נעשה בהקשר בינלאומי אמיתי.
מסדר אבירי הגריל מאורגן ברחבי העולם באמצעות סניפים המכונים "בליאג'" (תחום שיפוט). לרוב, מדינה מוגדרת כתחום שיפוט לאומי, חבל ארץ כתחום שיפוט מחוזי ומתחם מסויים, עיר או עיירה כתחום שיפוט מקומי. בראש כל חתום שיפוט לאומי עומד "ביילי דלוג'" (נציב של תחום שיפוט) אשר מתכנן, מארגן ומנהל בעזרת בעלי תפקיד נוספים, את הפעילויות הייחודיות בתחום שיפוטו. הביילי דלוג' אחראי גם על הפיקוח והניהול של פיתוח המסדר הלאומי.
ההיסטוריה והמסורת הקולינרית של המסדר מתקיימות ונחגגות כיום באירועים בינלאומיים, לאומיים ומקומיים רבים. כל הסניפים מציעים אירועי הסעדה יוקרתיים, לרוב בלבוש חגיגי, במסעדות ובמלונות המקומיים המעולים, במועדונים פרטיים ובמקומות מפגש היסטוריים. את התפריטים והמנות באירועים אלו מעצבים שפים, רבים מהם חברי האחווה, באופן בלעדי. פעילויות המסדר אינן מסתכמות בסעודות פאר ו"דינר דה גאלה" (ארוחות גאלה); אירועים רשמיים פחות המכונים "דינר אמיקו" (ארוחות ידידות) מהוות אף הן נתח מן הפעילות הקבועה במסדר. בכל תחום שיפוט לאומי נערך לפחות כינוס או כינוס גדול בשנה - אירוע גאלה החוגג את הצטרפותם של חברים חדש למסדר. בטקס ההסמכה מוענקים למוסמכים סרטים מיוחדים, אותם הם עונדים בכינוסי המסדר. מבחינה היסטורית, טקס ההסמכה המדיאוולי, כגון טקס הקבלה לגילדת ה"רוטיסייה", תמיד היה אירוע בלתי נשכח שאורגן ברוב הדר ופאר. כיום, אנו ממשיכים לקיים את המסורת בכינוסים הגדולים שלנו. הכינוסים אף מספקים הזדמנות מושלמת לקשור קשרים, לפגוש אנשים חדשים, חברים מוכרים וחברים מסניפים אחרים ולקחת חלק באירועים הבינלאומיים של המסדר. לחברים המקצועיים, למשל לשפים, ולחברים שהינם בעלים של מלונות ומסעדות, זאת הזדמנות להציג בפני קהל אנין ומלא הערכה את היצירתיות והמיומנויות הקולינריות הייחודיות שלהם.