כניסת חבריםשכחתי סיסמה

La Chaîne des Rôtisseurs d'Israël - מסדר אבירי הגריל ישראל
האבות המייסדים

לקראת סוף 1949 בצרפת, כאשר מגבלות המזון שאחרי מלחמת העולם השנייה התחילו להתבטל, ז'אן וולבי הרגיש בר מזל כאשר הצליח להשיג רגל טלה נפלאה.

קורנונסקי (שמאל) עם דר' רובין
הוא הזמין שני חברים כדי ליהנות יחד אתו מהארוחה: קורנונסקי (נסיך הגסטרונומים) ודר' אוגוסט בֶקָר. לגב' וולבי הוענקה האחריות העליונה להכנת הארוחה. כישוריה המעולים אכן באו לידי ביטוי והבישול נעשה בצורה מושלמת.
מעודדים מההנאה של הבשר הצלוי, שלשת "המוסקטרים" הסכימו שבהתחשב במסורת הגסטרונומית של צרפת, אחרי תקופה ארוכה של מחסור בזמן המלחמה, דרושה תנועה שתיתן תנופה חדשה לאומנות הבישול. דר' בֶקָר הציעה שהתנועה תתבסס על בישול פשוט שניתן לעיכול (עיכול היה אחד המחקרים שלו), למעשה בשר צלוי על הגריל.
בנוסף לשלשת האישים שנהינו מהטלה הצלוי של הגב' וולבי, שנים נוספים הוזמנו להצטרף לקבוצת המייסדים: לוּאי ז'ירדו (Louis Giraudon) ומרסל דורא (Marcel Dorin).
בחג הפסחא ב-1950 בארוחת הערב במסעדת Auberge de laTruite שברחוב פאבורג' סנט-הונורה בפריז, נוסדה האחווה של מסדר אבירי הגריל כדי להחיות את האידאלים של גילדת צולי האווזים שהתפרקה בשלהי 1790 בימי המהפכה הצרפתית.
החמישייה החליטה על התמליל של השבועה:
"אני נשבע חגיגית לכבד תמיד את חתיכת הבשר המבושלת בצלייה ולעשות עמה צדק. אני נשבע לכבד תמיד את התחייבויותיי לאחווה ולכבד את החברים של המסדר בידיעה שכולנו חולקים את אותם רעיונות והעקרונות"

בגיל 90 ג'אן וולבי (במרכז) המשיך להקרין אנרגיה ותשוקה למסדר אבירי הגריל האהוב שלו. בתמונה הוא פותח את השפיטרה של צרפת בדיפ

דיוקנאות האבות המיידים
ג'ן וולבי נולד בבורגונדי וב-1923 עבר לפריז. אחרי שירותו הצבאי הוא נשאר בפריז והחל בקריירה של עיתונאי, קריירה שהוא טיפח באדיקות כל חייב. עבודתו כעיתונאי הובילה אותו, מה שנראה כהנחיה של איזה אינסטינקט טבעי, להתעניין יותר ויותר בגסטרונומיה. וולבי היה הכוח המניע בייסוד אחוות מסדר אבירי הגריל. חזונו לא היה רק להחיות את הגילדה העתיקה של צולי האווזים אלא את הרוח והנשמה שלה.
'קורנונסקי' היה כינוי ספרותי של מוריס אדמונד סיאנד, סופר צרפתי, מחבר רומנים, ביוגרף וגסטרונום. הוא היה ידוע כ-'נסיך הגסטרונומים'. בשיא המוניטין שלו אמרו שכ-80 מסעדות ברחבי פריז היו מחזיקים עבורו כל ערב שולחן, רק אם במקרה הוא יחליט לבוא לסעוד. קורנונסקי היה ידוע בתאבונו ובממדיו ובסופו של דבר חיבר בין הכישרון שלו כסופר ואהבתו לאוכל טוב, ופרסם עבודות רבות ובמיוחד בנושא האוכל הצרפתי הפרובינציאלי.
דר' בֶקָר היה חוקר בתחום רפואי והתמקד במיוחד בשני תחומים: מחלות עיכול ועירוי דם. הוא יישם את מחקריו גם בתחום הגסטרונומיה, בפיתוח ושיפור של תהליכי בישול וכלי מטבח. דר' בֶקָר התמנה לסגן הנשיא הראשון של המסדר.

לואי ז'ירדו היה יצרן מבוסס של שיפודים ומתקני צליה ליד הבסטיל בפריז. אחרי מלחמת העולם השנייה הוא היה הספק היחידי של מתקני צליה, כשהדרישה לציוד זה ירדה משמעותית לאחר מלחמת העולם הראשונה ופיתוח של תנורי מטבח המאפשרים צלית בשר. כאומן אחרון בתחום, ז'ירדו הכיר את כל המסעדות עם מתקני צליה על שיפודים – הם היו כולם לקוחותיו. בעידודו, מרבית בעלי המסעדות והשפים הצטרפו מיד כחברים מקצוענים של המסדר.

שף וצולה בשר, מרסל דורא עבר מנורמנדי, בה נולד, לפריז שם פתח מספר מסעדות ובהן Auberge de laTruite ברחוב פאבורג' סנט-הונורה (שבה נסד רשמית מסדר אבירי הגריל). הוא היה אדם מלא התלהבות ומעל לכל הוא היה מקצוען אמיתי ובשל כך מרכיב מרכזי בהצלחת המסדר.